22.02.2020
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā februārī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 24. līdz 27. februārim.

Bibliotēkas grāmatu krājums februārī tika papildināts gan ar jaunām nozaru literatūras, gan daiļliteratūras grāmatām.

Izdota iecienītās latviešu literātes un Latvijas literatūras gada balvas laureātes Janas Egles grāmata "Dzimšanas diena". Grāmatā apkopoti astoņi stāsti par sievietes dzīvi ikdienas ritumā atšķirīgos dzīves posmos un dažādu apstākļu ietekmē. Stāsti par ilgām un zaudējumiem, par vērtībām, alkām, vientulību, bailēm no nāves, pieķeršanos, mīlestību.

Dainas Avotiņas jaunajā romānā "Ceļā" varam lasīt par Zalkšuciemu, kur katrs dara savu darāmo un, ja vien darbs nebaida, saprāts nenojūk, tad ar dzīvi viss ir kārtībā. Tomēr mierīgā piejūras ciema dzīvē pienāk dienas, kad neviens vairs nevar teikt: tā tam jābūt. Ierauti kara un varas maiņu virpulī, pārvarēdami personiskas likstas, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu, kā nu kurš spēdams.

Grāmatas "Mans Ķīnas stāsts" autors Pēteris Pildegovičs vēstījumā, kas uzrakstīts dienasgrāmatas formā, dalās ar lasītāju savos vērojumos, kas radušies, veicot pirmā latviešu diplomāta pienākumus Ķīnā, kā arī stāsta par saviem iespaidiem, kas gūti, strādājot "Sjiņhua" aģentūrā, kur līdz šim bijis vienīgais darbinieks no mūsu valsts.

Mišelas Obamas grāmatas “Izaugt” panākumi skaidrojami ne vien ar autores harizmātisko tēlu, bet arī ar to, ka šī ir vairāk nekā autobiogrāfija. Tās ir neparasti personiskas atmiņas, kuras rāda, cik svarīgi ir sekot savai iekšējai balsij.

Jaunajiem vecākiem piedāvājam divas grāmatas: "Ideālas mammas" attīstošās nodarbības un "Labas mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē".

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 28. februārī.

Monta Sausā

Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre