23.08.2019
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā augustā

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 26. līdz 29.augustam.

Augustā lasītājus gaidīs jauns Armanda Pučes romāns “Aitas”. Tas stāsta par to, ka šajā laikmetā esam pazaudējuši privātumu, un, visticamāk, uz visiem laikiem. Ierosme grāmatai radusies no kādas krimināllietas, bet autors uzsver, ka romāns tomēr ir literārs darbs un “dzīvē ir daudz skarbāk”.

Vēl viens autors, kura darbs ir izraisījis sabiedrības interesi, ir Leons Briedis. “Vilcene un atraitnis” nav no tiem romāniem, kas strauji uzmet lasītājam sižetisku cilpu, taču arī ne no tiem, kuru autori dzejnieki nekādi nespēj pārslēgt ātrumu un prozā turpina to pašu jau ierasto lirisko apceri, tikai citā formātā. Tas uzdod lasītājam mīklu, un atrisinājums nebūt nav acīmredzams.

Atkārtots un papildināts izdevums iznācis grāmatai “Vija Artmane. Sirdī palikušie”. Desmit gadus pēc grāmatas iznākšanas, otrreiz to izdodot Vijas Artmanes 90 gadu jubilejā, viņas toreizējos stāstus par viņai īpašajiem skatuves un filmu partneriem papildina to cilvēku atmiņas, kuriem Vija gan tolaik, gan vēl arvien ir īpaša un sirdī palikusi.

Ārzemju literatūras cienītājiem prieku sagādās jauni populāro autoru - Sendijas Klēras, Dodas Kristīnas, Eljotas Ketrīnas un Keplera Larsa - darbi .

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 30. augustā.

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte