14.11.2016
Izstāde “Tatru kalnu savdabīgais šarms”

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo lasītāju apkalpošanas nodaļā no 1. novembra līdz 10. decembrim apskatāma izstāde “Tatru kalnu savdabīgais šarms”.

Tā tikai mēdz runāt, ka viss interesantais un redzēt vērtais atrodas kaut kur tālu, eksotiskās zemēs. Tā nebūt nav. Neparasto un eksotisko var atrast arī daudz tuvāk, piemēram, Slovākijā, kura šobrīd ir Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts. Prezidentvalsts vada visu līmeņu ES Padomes sanāksmes, palīdzot nodrošināt ES darba nepārtrauktību.

Iepazīstoties ar Valkas novada Centrālajā bibliotēkā pieejamiem iespieddarbiem, nojaušams, ka Slovākijas dabas jaukumi ceļotājiem nereti paiet garām. Tūristi tiecas uz Austrijas galvaspilsētu, Donavas pērli - Vīni, uz krietnā kareivja Šveika pilsētu Prāgu, kamēr Slovākija, kas ir turpat pa vidu, paliek ēnā.

Bet, ja ceļotāja izvēle ir kritusi uz Slovākiju, tad galvenokārt šī valsts latviešiem asociējas ar Tatru kalnu burvību. Mūs līdzenuma iedzīvotājus kalni vienmēr ietekmē satriecoši un Tatri ir tuvākā iespēja iepazīt kalnus, sasniegt savu pirmo virsotni, arī izzināt slovāku kultūru vai vienkārši labi pavadīt atvaļinājumu ģimenes, draugu lokā vai vienatnē.

Ja jums nav iespējams atnākt uz Valkas bibliotēku apskatīt izstādi klātienē, tad pievienotajā failā iekļauts ieskats ceļojuma maršrutam pa šo valsti.

Informācija par Prezidentūru Eiropas Savienības Padomē

Vairāk informācijas par Slovākiju šeit.