24.01.2017
Consumer Classroom 2016./2017. mācību gada starpskolu konkurss

Konkurss paredzēts 12-18 gadus veciem Eiropas Savienības vidusskolu skolēniem, tas norisinās no 2016. gada 10. oktobra līdz 2017. gada 17. marta pusnaktij (pēc Centrāleiropas laika). Piedalieties ceturtajā starpskolu konkursā par tēmu: „Gudrie enerģijas patērētāji”.

 

Mūsdienās skolēniem ir zināšanas par cīņu pret globālo sasilšanu, kuras mērķis ir ilgtspējīga vide. Daudzi skolēni pārzina šīs cīņas paņēmienus – māk samazināt atkritumu daudzumu vai taupīt ūdeni u.tml., bet, vai viņi zina, kā pasauli ietekmē enerģijas patērētāji?

 

Enerģija ir mums visapkārt! Mūsdienās jaunieši var kļūt par gudriem patērētājiem tikai tad, ja iemācīsies enerģiju tērēt lietderīgi. Tas ir saistīts ar dažādām lietām, tostarp, izmantotajiem transporta veidiem (automašīnas, vilcieni, velosipēdi, motocikli). Mājokli, kur tiek izmantotas dzesēšanas iekārtas vai apkure. Skolu, domājot par apgaismojuma izmantošanu un izlietotā ūdens daudzumu. Energoefektivitāte ir atkarīga no izvēlētajām mājsaimniecības elektroierīcēm (mobilajiem tālruņiem, austiņām, planšetdatoriem un datoriem), īpaši no tā, kā tās izmantojam. 

 

Enerģētikas savienība un klimata pārmaiņu politika ir viena no galvenajām Eiropas Komisijas prioritātēm. 2015. gada februārī Eiropas Komisija prezentēja „Enerģētikas savienības” pamatstratēģiju ar tālredzīgu klimata pārmaiņu politiku. Attiecībā uz patērētājiem stratēģijā ir iekļauta efektīva likumdošana patērētāju tiesību aizsardzības nodrošināšanai, tostarp direktīvas par energomarķējumu, jaunais ekodizaina darba plāns, lai nodrošinātu vieglu un brīvu piekļuvi datiem par enerģijas patēriņu. ES ir izvirzījusi ilgtermiņa mērķi līdz 2050. gadam siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināt par 80-95% salīdzinājumā ar 1990. gada līmeni. Tāpat iecerēts palielināt mājsaimniecību vajadzībām paredzētās energoapgādes drošību.

 

Šajā kontekstā pusaudžiem vajadzētu apzināties, ka viņu ikdienas darbība atstāj ietekmi uz enerģijas patēriņu, bet plašākā nozīmē uz globālu ilgtspējīgu patēriņu un cīņu pret klimata pārmaiņām. 

 

Vietnē Consumer Classroom ir izveidots labākais komplekts mācībām par enerģiju, lai palīdzētu jums ar šo tēmu iepazīstināt skolēnus. Noklikšķiniet ŠEIT, lai tam piekļūtu, un izvēlieties vajadzīgo valodu.
 

Konkursa uzdevums:

Šis projekts nav paredzēts tikai jūsu klasei, to plānots organizēt plašāk – jums būs jāsadarbojas arī ar citām Eiropas skolām! Izmantojot Consumer Classroom vietnes rīkus, jūs varat sazināties ar citu skolu Eiropā, lai iegūtu starpkultūru mācību pieredzi.  

                         

Izmantojiet Consumer Classroom skolotāju tiešsaistes kopienas sniegtās priekšrocības, lai izveidotu spēcīgu un aizrautīgu komandu – “visi par vienu un viens par visiem!” 

 

Uzdevumam ir trīs daļas:

Ar skolotāju palīdzību skolēniem jādefinē enerģijas patēriņa loma cīņā pret klimata pārmaiņām, lai veidotu ilgtspējīgāku sabiedrību.

 

Pēc tam skolēni no abām klasēm tiks uzaicināti pastāstīt par sava ikdienas enerģijas patēriņa stiprajām un vājajām pusēm, piemēram, par to, kā viņu vecāki izmanto automobili vai izmanto apkuri un kondicionēšanas iekārtas, apgaismojumu, kā patērē ūdeni (mazgājoties, veicot mājas tīrīšanu vai strādājot dārzā), kādi ir mājsaimniecības ierīču un elektroierīču (mobilo tālruņu, austiņu, planšetdatoru un datoru) lietošanas paradumi, kā arī pastāstīt par energoefektivitāti.

 

Kad abu klašu skolēni būs noskaidrojuši enerģijas patēriņa ietekmi, viņi aicināti sadarboties, lai kopā izveidotu tiešsaistes enerģijas patēriņa rīku komplektu pusaudžiem. Šo tiešsaistes rīku veidos paši skolēni. Rīks ir paredzēts skolēnu vajadzībām, lai palīdzētu viņiem izmērīt un uzlabot enerģijas patēriņu. Šī ir vienreizēja iespēja likt lietā radošumu!

 

Tiešsaistes rīku komplekta pazīmes:

  • tajā ir ietverts pusaudžiem paredzēts enerģijas patēriņa kalkulators;
  • tas piedāvā konkrētus padomus un mērījumus, lai uzlabotu ietekmi uz enerģijas izmantošanu.

 

Paredzētie tiešsaistes rīku komplekta formāti:

  • tiešsaistes rīku komplektam ir jābūt izveidotam kā tiešsaistes tīmekļa vietnes lapai;
  • šajā tiešsaistes tīmekļa vietnes lapā ir jāizmanto vismaz trīs no šādiem formātiem:
    • īss videoklips (maksimums 3 minūtes), tostarp ierakstīta lomu spēle;
    • infografika;
    • fotoattēlu prezentācija;
    • animācija;
    • audiomateriāls;
    • tiešsaistes viktorīna.

 

Sadarbojoties ar citas valsts skolēniem, aicinām konkursa dalībniekus salīdzināt kultūras atšķirības un pievērst īpašu uzmanību izmaksu taupīšanai un drošībai mājās, kā arī konstatētos faktus un rezultātus iekļaut projektā.

Mēs jūs laipni aicinām piedalīties konkursā un prezentēt savu skolēnu idejas par to, kā kļūt par gudriem enerģijas patērētājiem, sniegt savu ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām un veidot ilgtspējīgāku pasauli!                                   

Kādas ir balvas?

Pirmā vieta:

Projekta komandas divu dienu ceļojums uz Briseli, lai apmeklētu Eiropas galvaspilsētu un, jo īpaši, galvenās Eiropas Savienības institūcijas. Uzvarējušais projekts tiks prezentēts Consumer Classroom vietnē.

 

Finālistu projekti:

Iespēja izvēlēties vienu ierīci, ar kuru aprīkot savu klasi vai skolu.

 

Veicināšanas balvas:

Eiropas Komisijas goda raksts par dalību konkursā.

 

Kādi ir starpskolu konkursa svarīgākie datumi?

Projekta komandu reģistrēšanās un projektu iesniegšana: no 2016. gada 10. oktobra līdz 2017. gada 17. martam.

Ekspertu žūrija izvirza labākos piedāvājumus: no 2017. gada 21. marta līdz 7. aprīlim.

Balsošanas sesija par labākajiem finālam izvēlētajiem starpskolu projektiem: no 2017. gada 17. aprīļa līdz 26. aprīlim.

Konkursa uzvarētāju un rezultātu paziņošana: 2017. gada 12. maijs

 

Sāciet jau tagad!

Dodieties uz http://consclass.eu/2df5eG1 un pievienojieties starpskolu konkursam!

 

Consumer Classroom komanda vēl jums veiksmi!

Informācijas avots.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.