14.04.2020
Bibliotēku nedēļa 2020 “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”

Šī gada Bibliotēku nedēļu Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludināja jau pagājušā gada oktobrī. Tā notiks no 20.–26. aprīlim, un tās tēma ir – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”.

 

Kā zināms, jau ilgāku laiku LBB ir tradīcija Latvijas Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēmu pakārtot Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and InstitutionsIFLA) ģenerālkonferences tēmai. Šī gada IFLA ģenerālkonferences tēma saskan ar IFLA stratēģijas 2019.–2024. gadam nosaukumu – Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno” (Inspire, Engage, Enable, Connect). Lai gan valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ šī gada Latvijas Bibliotēku festivāls ir atcelts, Bibliotēku nedēļa netiek atcelta. Tās laikā – 23. aprīlī – notiks Latvijas bibliotekāru 13. kongress. Pirmo reizi LBB vēsturē tas tiks organizēts tiešsaistes formā un sniegs mums visiem unikālu pieredzi.

 

Lai gan bibliotēkas dažādas norises organizē nepārtraukti, Bibliotēku nedēļa ir laiks, kad bibliotēkas ar savām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un profesijai, bibliotēku nozīmei sabiedrībā. Tā kā bibliotēkas patiešām ir tās, kas spēj gan iedvesmot un iesaistīt, gan iespējot un vienot savus lietotājus un iedzīvotājus, tēma “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno” ir lielisks moto Bibliotēku nedēļas aktivitātēm.

 

Lai palīdzētu Latvijas bibliotekāriem izprast šo IFLA moto, LBB ir darījusi pieejamu latviešu valodā IFLA stratēģiju, kas ir bibliotēku nozarē pamatots un tai veltīts dokuments un paredzēts kā atskaites punkts ne tikai IFLA valdei un struktūrvienībām, bet arī bibliotēku nozarei kopumā.

 

Lasīt vairāk TE

 

Informāciju sagatavoja:
LBB priekšsēdētāja
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Māra Jēkabsone

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.