10.10.2016
15. oktobrī Bērnu rīts

Kā katru mēnesi, arī oktobra trešajā sestdienā, 15. oktobrī, aicinām uz Bērnu rītu Valkas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā.

 

Tā kā aiz loga mūs sveicina rudens, arī bērnu rītā pievērsīsimies nedaudz rudenīgākam un siltākam tematam - sapņiem. Kā ierasts pasākuma pirmajā daļā klausīsimies stāstu par sapņiem, bet radošajā daļā gatavosim sapņu ķērāju izstādi. 

 

Bērnu rīti tiek veidoti ar mērķi radīt bērnos interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu jau no pirmsskolas vecuma, demonstrējot bibliotēku ne tikai kā vietu, kur glabājas grāmatas, bet arī kā vietu, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Bērnu rītu tēmas un uzdevumi tiek saistīti ar dažādiem latviešu un ārzemju autoriem un viņu izdotajām grāmatām. Visbiežāk tas izpaužas kā bibliotekāru skaļa priekšā lasīšana, uzdodot bērniem jautājumus un aicinot iesaistīties stāsta tapšanā. Bērniem tiek doti uzdevumi darboties arī praktiski – zīmēt, krāsot, līmēt, griezt - kas tiešā mērā sasaucas ar dzirdēto vai redzēto.

 

Bērnu rīti paredzēti pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Vecākiem ir iespēja šo stundu izmantot savām vajadzībām, bet, ja ir vēlme, vecāki var palikt un līdzdarboties kopā ar savu atvasīti. Bibliotekāres vienmēr ir atvērtas vecāku ierosinājumiem Bērnu rītu satura uzlabošanai un papildināšanai.

 

Gaidām ciemos!

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.