15.11.2018
Zviedrijas vēstniece ciemojas Valkas bibliotēkā

Pirmo reizi Valkā notikušas Zviedru dienas, kuru ietvaros Valkā viesojās Zviedrijas vēstniece Annika Jagander ar delegāciju.

 

Jau oktobrī tika organizēts skolēnu radošo darbu konkurss – Valkas novada Centrālajā bibliotēkā zīmējumu konkurss ar nosaukumu “Mans varonis zviedru bērnu literatūrā”, bet Valkas Mākslas skolā - ”Skandināvu impresijas”: gleznojumi, veidojumi, kompozīcijas, zīmējumi un grafika.

 

Konkursā darbus iesniedza 25 Valkas Jāņa Cimzes 4.a un 4.c klases un citu klašu skolēni. Skolotāju Daces Januševskas un Ilonas Voroņenko vadībā bērni zīmēja mīļākos zviedru bērnu literatūras varoņus: Karlsonu, Pepiju Garzeķi, Emīlu no Lennebergas un citus. Lielu atsaucību konkurss ieguva Valkas Mākslas skolā, kur konkursā piedalījās 137 audzēkņi gan no Valkas, gan Valgas (Igaunija).

 

14. novembrī Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, piedaloties Zviedrijas Karalistes vēstniecei Annikai Jaganderei, notika konkursa laureātu apbalvošanas ceremonija. Ar diplomiem un A.Lindgrēnes grāmatu “Ronja - laupītāja meita” tika apbalvoti 35 labāko darbu autori.

 

Zīmējumu konkursā par par labākajiem tika atzīti Elzas Zauskas un Sāras Mezītes darbi. No Valkas Mākslas skolas audzēkņu vidus Elzas Evelīnas Kaņepes kompozīcija un Martas Rozītes gleznojums. Galveno balvu – Tallink kruīza ceļojumu 4 personām uz Stokholmu saņēma Ralfs Sulainis. Ralfs savu darbu izpildījis kompozīcijas tehnikā un tajā attēlota karaliene Silvija.

 

Vienlaikus bibliotēkā tika atklāta arī ceļojoša plakātu izstāde par zviedru bērnu literatūru “Kur bērnam augt”, kas tapusi ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu. Plakātu izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 30. novembrim.

 

Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā iepriecināja visus konkursa dalībniekus ar saldu pārsteigumu. Pasākuma noslēgumā bērniem tika demonstrēta multiplikācijas filma “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”.

 

Paldies pasākuma organizatoriem un Zviedrijas Karalistes vēstniecei Annikai Jaganderei par siltiem vārdiem, dāvanām un pārsteigumu! Liels paldies Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Valkas Mākslas skolas skolotājām par aktīvu un radošu darbu!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.