07.02.2017
Aicinām uz tikšanos ar Sanitu Reinsoni Valkas bibliotēkā

18. februārī Valkas bibliotēkā notiks tikšanās ar grāmatu "Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju" un "Meža meitas. 12 sievietes par dzīvi mājās, mežā, cietumā" autori Sanitu Reinsoni.

Plkst. 11.00 aicinām bērnus tradicionālā Bērnu rīta ietvaros noskaidrot, kas notiek Igaunijas leļļu zemē, kas šajā teiksmā īsts, kas izdomāts. Grāmata "Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju" radusies S.Reinsonei sarunājoties ar saviem bērniem, vasarās dzīvojot Ziemeļvidzemē un ik pa laikam kopīgi apciemojot Igauniju. Aicinām pasākuma dalībniekus uz tikšanos līdzi ņemt savu mīļāko lellīti vai rotaļlietu.

Savukārt plkst. 13:00 uz bibliotēku aicināti visi autores darba “Meža meitas. 12 sievietes par dzīvi mājās, mežā, cietumā” lasītāji un interesenti. Dokumentālās prozas grāmata stāsta par to, ka Otrā pasaules kara beigas Latvijā mieru neatnesa - gluži pretēji, te sākās jauns karš, kas dramatiski pārmainīja dzīvi daudziem cilvēkiem un viņu ikdienā ienesa teroru un bailes. Meži un purvi kļuva par militāras pretošanās vietu un reizē pajumti tūkstošiem cilvēku. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pretstāves apzīmējumu. Sanita Reinsone grāmatā uzklausījusi un grāmatā apkopojusi divpadsmit sieviešu - meža meitu - pieredzēto un pārdzīvoto.

Laipni aicināts ikviens mazais un lielais interesents!

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte