30.01.2019
Aicinām piedalīties „Tētis Latvijā” fotokonkursā!

Zviedrijas vēstniecība izsludina atklātu uzaicinājumu tēviem Latvijā un ielūdz papildināt ar savām fotogrāfijām drīzumā plānotās fotoizstādes „Tētis Zviedrijā” un „Tētis Latvijā”.

Vai arī Tu esi tāds tēvs, kas daudz laika pavada kopā ar bērniem? Vai Tu mēdz reizēm aizdomāties par savu lomu ģimenē un to, kā veidojas attiecības ar bērniem?

„Tētis Zviedrijā” ir zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana (Johan Bävman) veidota izstāde, kas tiecas izpētīt un izskaidrot, kāpēc Zviedrijā tēvi izvēlas palikt mājās, lai aprūpētu bērnus, un ko šī pieredze devusi tiem tēviem, kas šādu iespēju izmantojuši. Izstāde jau demonstrēta vairāk kā 50 pasaules valstīs. Tagad ar prieku vedam to arī uz Latviju un aicinām tēvus no visas Latvijas iesūtīt savus fotomirkļus topošajai paralēlajai izstādei „Tētis Latvijā”.

Lai piedalītos:

- Uzņem (vai atrodi nesen uzņemtu) fotogrāfiju, kur tu esi redzams kopā ar savu bērnu vai bērniem, vai kur kāds cits tētis Latvijā redzams kopā ar savu bērnu/bērniem

- Uzraksti īsu aprakstiņu/moto par to, kā Tu raugies uz savu tēva lomu ģimenē

- Iesūti fotogrāfiju (vienu foto) ar aprakstu līdz š.g. 3. februārim Zviedrijas vēstniecībai pa elektronisko pastu:

ambassaden.riga@gov.se

- Konkursā tiks atlasītas kopumā 15 fotogrāfijas

- Fotogfrāfe Anda Krauze tiksies ar uzvarētājiem un uzņems profesionālas fotogrāfijas ar tēviem kopā ar bērniem, kas kļūs par daļu no izstādes.

Fotokonkursā aicināts piedalīties ikviens tētis Latvijā!

Fotoizstāde „Tētis Latvijā” tiks demonstrēta paralēli ar izstādi „Tētis Zviedrijā” aprīļa mēnesī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pēc tam izstāde ceļos uz vēl vairākām pilsētām Latvijā. Dalībniekus ielūgsim piedalīties izstādes atklāšanā un plānojam arī uzaicināt uz īpašu sarīkojumu Zviedrijas vēstniecībā.

Fotoizstādes „Tētis Zviedrijā” un „Tētis Latvijā” ir kopdarbs, kas top sadarbībā starp Zviedru institūtu (SI), Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Kontaktpersona:

Gaļina Aizvakara,