Aicinām palikt mājās ar LALIGABA konkursam 2020 nominētajām grāmatām!

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais ikgadējais notikums literatūras nozarē Latvijā.

Šogad LALIGABA konkursā tiek vērtēti 2019. gadā Latvijā izdotu literāru autordarbu pirmpublicējumi. Šos darbus izvērtē ar nozari saistīti profesionāļi – literāti, literatūrzinātnieki, literatūrkritiķi, u.c.

Aicinām arī Valkas bibliotēkas lasītājus lasīt un vērtēt LALIGABA konkursam 2020 nominētos darbus! Izvēlies kādu no bibliotēkā pieejamām grāmatām un lasi!

LALIGABA piešķir piecās kategorijās:

LABĀKIE DZEJAS DARBI

Jānis Hvoinskis "Mūza no pilsētas N.", Neputns

Andris Ogriņš "tā putna diena", Jāņa Rozes apgāds

Jānis Rokpelnis "Tīmeklītis", Neputns

Jānis Vādons "Klusuma forma", Pētergailis

Sandra Vensko "Pieres vieta", Dienas Grāmata

LABĀKIE PROZAS DARBI

Inga Gaile "Skaistās", Dienas Grāmata

Sabīne Košeļeva "Vientulības ministrija", Zvaigzne ABC

Lienīte Medne-Spāre "Dziedošās smiltis", Zvaigzne ABC

Gundega Repše "Retināts gaiss", Dienas Grāmata

LABĀKIE DARBI BĒRNIEM

Rasa Bugavičute-Pēce "Puika, kurš redzēja tumsā", Latvijas Mediji

Viesturs Ķerus "Meža meitene Maija", Liels un mazs

Inese Zandere "Bērns, kas neiekrita", Liels un mazs

LABĀKIE TULKOJUMI

Ulža Bērziņa tulkotais senspāņu epus "Dziesma par manu Sidu", Neputns

Raimonda Jaka tulkotais Mo Jeņa romāns "Meistar, jo tālāk, jo trakāk!", Dienas Grāmata

Daces Meieres tulkotais Italo Kalvīno romāns "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks", Jāņa Rozes apgāds

Māras Poļakovas tulkotais Sašas Stanišiča romāns "Kā zaldāts labo gramofonu", Jāņa Rozes apgāds

Edvīna Raupa tulkotās Federiko Garsijas Lorkas "Lugas", Jāņa Rozes apgāds

Grāmata, kura pieejamas Valkas bibliotēkā

SPILGTĀKĀS DEBIJAS

Raimonds Ķirķis "Kartes", Neputns

Aivars Madris "Zonas", Neputns

Ligija Purinaša "Sīvīte", Hronologeja

Rvīns Varde "Kas te notiek", Jāņa Rozes apgāds

Grāmatas, kuras pieejamas Valkas bibliotēkā

Papildus tiek piešķirta LALIGABA par mūža ieguldījumu Latvijas literatūrā. To ekspertu komisija nolēma piešķirt 1941. gadā dzimušajam latviešu rakstniekam Jurim Zvirgzdiņam par izcilu ieguldījumu Latvijas bērnu literatūrā.

J. Zvirgzdiņš 90. gados pievērsies bērnu literatūrai un šajā žanrā sarakstījis teju 30 grāmatu, kurās jaunie lasītāji aizraujošā veidā tiek iepazīstināti ar dažādām kultūrvietām, vēsturiskiem notikumiem un sasniegumiem Latvijā un pasaulē. Autora spilgtākais literārais tēls ir lācītis Tobiass, kas ir viens no paša rakstnieka rotaļlietu kolekcijas lāčiem un, kā apgalvo pats autors, Tobiass esot sarakstījis vismaz septiņus no Zvirgzdiņam piedēvētajiem literārajiem darbiem. Savos tekstos J. Zvirgzdiņš meistarīgi savij dokumentālus faktus un fantāziju, kas uzrunā bērnu auditoriju ar reālā pieredzē balstītiem un spilgtā veidā izstāstītiem notikumiem.

#LaLiGaBa2020